turisticka-ubytovna-tatry
kontakt
Adresa a kontakt
Nálepkova 241
059 35 Batizovce
Tel. : 00421 (0)52 7758157
Mob.: 00421 (0)903 250255
Mail: auto@autopozicovnatatry.sk
Web: turistickaubytovnatatry.sk

Autopožičovňa Poprad - Tatry:
autopozicovna-tatry

Poloha

SLOVENSKO
Slovensko je malá krajina nachádzajúca sa v srdci Európy.
Zo severu hraničí s Poľskom, zo západu z Českou Republikou, z juhozápadu z Rakúskom z juhu z Maďarskom a z východu z Ukrajinou. Tento štát tvorí územie o rozlohe 49 030 kilometrov štvorcových územia na ktorom žije 5 356 207 obyvateľov.

VYSOKÉ TATRY
Vysoké Tatry je pohorie rozprestierajúce sa z veľkej časti na severnej strane Slovenska a južnej časti Poľska. Tvorí ich množstvo hôr, z ktorých najvyššia Gerlachovský štít siaha do výšky 2655 metrov a dolín, z ktorých je najznámejšia a veľmi často navštevovaná Veľká a Malá Studená Dolina.Nachádzame sa v podtatranskej obci Batizovce v blízkosti Vysokých Tatier a mesta Poprad. Sme vzdialení od centra Vysokých Tatier, Starého Smokovca 9 kilometrov, kde je možné využiť množstvo služieb spojených so zábavou, fitness a oddychom. Zo Starého Smokovca je možné navštíviť neďaleko vzdialenú osadu Štrbské Pleso, čo je najvyššie položená osada na území Slovenskej Republiky.Tu je možné v zimnom období využiť ponuky klasického lyžovania, alebo lyžovanie z bežkami na špeciálne vysoko-kvalitne upravovaných tratiach, vyskúšať si rôzne adrenalínové športy, v letnom období je možné využiť ponuku požičovní bicyklov, nakoľko lesy celých Tatier sú brázdené lesnými cestami, ktoré je možné vidieť na brožúrkach v požičovniach bicyklov, ktoré tieto cesty rozdeľujú podľa dĺžky a náročnosti pre skúsených aj menej skúsených bicyklistov.Okrem Štrbského Plesa môžete navštíviť osadu Tatranská Lomnica, kde je najväčšou turistickou atrakciou dvojica visutých lanových dráh, ktorými je možné dopraviť sa do vysoko položenej oblasti Vysokých Tatier - Skalnatého Plesa. Zo stanice Skalnaté Pleso je možné po prestupe na ďalšiu lanovú dráhu v ceste pokračovať a bez veľkého úsilia dopraviť sa na tretí najvyšší vrch - Lomnický Štít. V Tatranskej Lomnici je taktiež možné navštíviť Tatranské Múzeum, ktoré je veľmi navštevovanou atrakciou pričom turistom predstaví množstvo atrakcií z oblasti Vysokých Tatier.

batizovce-letecky

UBYTOVANIE BATIZOVCE

Nachádzame sa v pohorí Vysokých Tatier v obci Batizovce vzdialení od centra Vysokých Tatier, Starého Smokovca 9 kilometrov, kde je možné využiť množstvo služieb spojených so zábavou, fitness a oddychom.
Zo Starého Smokovca je možné navštíviť neďaleko vzdialenú osadu Štrbské Pleso, čo je najvyššie položená osada na území Slovenskej Republiky.
Tu je možné v zimnom období využiť ponuky klasického lyžovania, alebo lyžovanie z bežkami na špeciálne vysoko-kvalitne upravovaných tratiach, vyskúšať si rôzne adrenalínové športy, v letnom období je možné využiť ponuku požičovní bicyklov, nakoľko lesy celých Tatier sú brázdené lesnými cestami, ktoré je možné vidieť na brožúrkach v požičovniach bicyklov, ktoré tieto cesty rozdeľujú podľa dĺžky a náročnosti pre skúsených aj menej skúsených bicyklistov. Okrem Štrbského Plesa môžete navštíviť osadu Tatranská Lomnica, kde je najväčšou turistickou atrakciou dvojica visutých lanových dráh, ktorými je možné dopraviť sa do vysoko položenej oblasti Vysokých Tatier - Skalnatého Plesa. Zo stanice Skalnaté Pleso je možné po prestupe na ďalšiu lanovú dráhu v ceste pokračovať a bez veľkého úsilia dopraviť sa na tretí najvyšší vrch - Lomnický Štít. V Tatranskej Lomnici je taktiež možné navštíviť Tatranské Múzeum, ktoré je veľmi navštevovanou atrakciou pričom turistom predstaví množstvo atrakcií z oblasti Vysokých Tatier.batizovce01v Kostol v Batizovciach

batizovcemObec Batizovc


batizovce_k Zámok v Batizovciach