turisticka-ubytovna-tatry
kontakt
Adresa a kontakt
Nálepkova 241
059 35 Batizovce
Tel. : 00421 (0)52 7758157
Mob.: 00421 (0)903 250255
Mail: auto@autopozicovnatatry.sk
Web: turistickaubytovnatatry.sk

Autopožičovňa Poprad - Tatry:
autopozicovna-tatry

Jaskyne
Jaskyne sú nevšednými prírodnými fenoménmi, ktoré svojimi pozoruhodnosťami oslovujú širokú verejnosť i odborníkov rôzneho zamerania. Ide o významné geomorfologické javy s bohatou až unikátnou sintrovou, aragonitovou alebo ľadovou výplňou. Správa slovenských jaskýň zabezpečuje ochranu sprístupnených a sprístupňovaných jaskýň v Slovenskej republike a ich bezpečné a únosné využívanie.

Belianska jaskyňa
belianska.jpg Nachádza sa na severnom svahu Kobylieho vrchu vo východnej časti Belianskych Tatier.
Bystrianska jaskyňa
bystrianska.jpg Nachádza sa v ponornej zóne Bystriansko-valaštianskeho krasu v Bystrianskom podhorí Horehronského podolia, na južnom okraji obce Bystrá neďaleko rekreačného strediska Tále na južnej strane Nízkych Tatier.
Demänovská jaskyňa slobody
demanovska.jpg Nachádza sa na pravej strane Demänovskej doliny na severnej strane Nízkych Tatier, v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku Nízke Tatry.
Dobšinská ľadová jaskyňa
dobsinska.jpg Nachádza sa na juhozápadnom okraji Národného parku Slovenský raj v Spišsko-gemerskom krase.
Jaskyňa Domica
domica.jpg Nachádza sa na juhozápadnom okraji Silickej planiny v Národnom parku Slovenský kras, v blízkosti štátnych hraníc s Maďarskou republikou.
Jaskyňa Driny
driny.jpg Jediná sprístupnená jaskyňa na západnom Slovensku. Nachádza sa v Smolenickom krase v Malých Karpatoch juhozápadne od Smoleníc, v blízkosti rekreačného strediska Jahodník.
Gombasecká jaskyňa
gombasecka.jpg Nachádza sa na západnom úpätí Silickej planiny v Národnom parku Slovenský kras, na ľavej strane kaňonu Slanej medzi Rožňavou a Plešivcom.
Harmanecká jaskyňa
harmanecka.jpg Nachádza sa v doline Harmanca severozápadne od Banskej Bystrice, v južnej časti Veľkej Fatry.
Jasovská jaskyňa
jasovska.jpg Nachádza sa v Medzevskej pahorkatine neďaleko východného okraja Jasovskej planiny Slovenského krasu, na západnom okraji obce Jasov.
Ochtinská aragonitová jaskyňa
ochtinska.jpg Nachádza sa v Ochtinskom kryptokrase na severozápadnom svahu Hrádku (809 m) v Revúckej vrchovine medzi Jelšavou a Štítnikom.
Važecká jaskyňa
vazecka.jpg Nachádza sa vo Važeckom krase na styku Kozích chrbtov s Liptovskou kotlinou, na západnom okraji obce VažecLiptovským Mikulášom a Popradom.